Czy maść Proctosedon mogła spowodować bóle ud, kości ogonowej i pleców?

Pytanie do proktologa. Użyłem maści Proctosedon (cynchokaina eskulina hydrokortyzon neomycyna) która byla już otwarta około miesiąca lecz przeze mnie nieużywana. Postanowiłem ją użyć ponieważ w trakcie kąpieli tego samego dnia niechcący podraznilem sobie wnętrze odbytu paznokciem i chciałem uniknąć zakażenia. Niestety po aplikacji maści palcem poczułem silne pieczenie więc wyplukalem resztę tej maści z kanału za pomocą palca i wody. Niestety po uzyciu zacząłem odczuwać szczypanie skóry wewnątrz ud, ból dolnej partii pleców oraz kości ogonowej. Wystapienie bólu wiąże z użyciem tej maści. Czy znane są tego typu skutki uboczne stosowania tej maści? Bo na ulotce nic o tym nie ma. Czy te bóle będą już trwałe - czy mogę je próbować jakoś zniwelować (inna maść) ?

Proszę już jej nie stosować ponieważ może spowodować podrażnienie skóry.
Obecnie można łagodzić te działanie np. stosując alantan.