Czy mięśniaki mogą prowadzić do poronienia?

Miałam dwa poronienia.Ostatnia miesiączkę miałam 05.02.17.Robiłam testy owulacyjne i owulację miałam 22 lutego. USG robiłam 15.02.17 i byłam w 5 tygodniu i 3 dniu ciąży od ostatniej miesiączki.Na USG wyszło że GS 7.2mm a YS 2.2mm i mięśniaka D 26 mm.Pani doktor była zdziwiona czy napewno miesiączkę miałam 05 lutego .Martwie się czy jest wszystko dobrze i czy obliczenia są prawidłowe. Boję się że znowu poronię.mięśniakiem mam się narazie nie przejmować. Z góry dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę spokojnie poczekać. Obecnie nic na 100% sie nie przewidzi. Jeżeli niestety teraz doszłoby do poronienia to wtedy należy rozszerzyć diagnostykę i to raczej nie w kierunku mięśniaków macicy