Czy mogę brata odwiedzić z dzieckiem?

Mój brat 4 miesiące leży w szpitalu - ostra białaczka szpikowa M3. Niedługo będzie obchodził 15 urodziny, też w szpitalu. Mam 10-miesięczną córkę, której 4 miesiące nie widział. Myślę, że bardzo miłą niespodzianką byłoby dla niego, zobaczenie jej. Brat cały czas leży w izolatce. Czy mogłabym odwiedzić go z małą? Czy jemu to by nie zaszkodziło lub małej?
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Współczuję choroby Brata. Decyzję o możliwości odwiedzin podejmuje przede wszystkim lekarz prowadzący. Większość oddziałów hematologicznych to oddziały zamknięte, gdzie nie ma możliwości odwiedzin osób z zewnątrz. Jest to podyktowane przede wszystkim dobrem chorego, który w okresie leczenia ma bardzo osłabioną odporność. Trudno mi powiedzieć natomiast na jakim etapie leczenia znajduje się Pani Brat.

Natomiast jeżeli chodzi o córeczkę, to konkat z Pani bratem nie powinien jej zaszkodzić. Jeżeli nie będzie możliwości osobistego spotkania, może istnieje możliwość wideorozmowy? W wielu oddziałach hematologicznych istnieje dla chorych możliwość podlączenia do Internetu lub są specjalnie przygotowane kabiny z kamerą wideo.

Pozdrawiam serdecznie