Czy mogę być w ciąży po takim pominięciu tabletki?

Prawdopodobnie pominęłam 21 tabletkę (ostatnią tabletkę aktywną), potem przyjmowałam 7 tabletek "placebo" i możliwe, że wyszło 8 dni przerwy, a nie 7 dni. Czy mogę być w ciąży? Nie zabezpieczałam się dodatkowo. W momencie kiedy jednak dastałabym okres, powinnam przyjmować tabletki jak dotychczas, jakby się nic nie stało? Czy jednak powinnam rozpocząć nowe opokowanie w momencie jak dostanę okres?

Jak wyszło 8 dni przerwy, to nie ma ochrony antykoncepcyjnej, bo mogło dojść do owulacji. To bierze Pani teraz tabletki, czy nie? Przy prawidłowym przyjmowaniu tabletek nie ma potrzeby stosowania dodatkowej metody, jednak przypominam, że antykoncepcyjna hormonalna nie chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.