Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mogę mieć problem z zajściem w ciążę lub jej donoszeniem?

Mam 21 lat. Wystąpiło u mnie podejrzenie niedoczynności tarczycy. Zrobiłam TSH i wynik wyniósł 4,56 przy normie do 4,2. Cały czas mam ochotę na słodycze. Czy może mieć to coś wspólnego z niedoczynnościa tarczycy? Jakie konsekwencje może nieść za sobą niedoczynność tarczycy w tym wieku i przy takich wynikach? Czy mogę mieć problem z zajściem w ciążę lub jej donoszeniem? Czy przyjmując leki mogę schudnąć bo jak dotąd idzie mi to bardzo ciężko?
KOBIETA, 21 LAT 11 miesięcy temu

Niedoczynność tarczycy wpływa na metabolizm składników odżywczych, w tym węglowodanów. Bardzo ważne w Pani przypadku jest uregulowane glikemii, czyli dbanie o dobre jakościowe, odżywcze posiłki, zjadane regularnie. Należy też zadbać o picie wody, min 30 ml na każdy kilogram masy ciała. Głodzenie się czy unikanie posiłków, długie przerwy pomiędzy posiłkami (powyżej 4 godzin) będą powodowały trudności z utratą masy ciała lub tycie oraz silną chęć na jedzenie słodyczy. Przy problemach z tarczycą należy odchudzać się racjonalnie, dostosować kaloryczność do masy ciała i trybu życia. Wprowadzenie zmian w sposobie żywienia na stałe pomoże Pani przywrócić równowagę hormonalną i wesprze płodność. Pozdrawiam i życzę zdrowia, Paulina

0

Dzień dobry,

stosując odpowiednią farmakoterapię redukcja masy ciała powinna się udać. Również poczęcie dziecka i donoszenie ciąży nie powinny być problemem pod opieką lekarza ginekologa-endokrynologa.

Pozdrawiam Joanna Wardenga

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy