Czy mogę stosować emulsje Advantan w 23 tyg ciąży?

Czy mogę stosować emulsje advantan w 23 tyg ciąży? Miałam uczulenie na dłoniach dermatolog przypisać mi ta maść i mialam stosować od 3 do 5 dni po czym uczulenie zeszło, ale znowu się pojawiło czy mogę stosować dalej ta maść czy sobie darować?

Lek. Michał Lenard

Kuracja maścią przez 5 dni nie powinna mieć szkodliwego działania na dziecko. Może Pani ją zastosować, ale przy kontrolnej wizycie u ginekologa warto o tym wspomnieć. Pozdrawiam!