Czy mogę stosować w ciąży i podczas karmienia krem do stop z 20% mocznikiem?

witam czy mogę stosować w ciazy i podczas karmienia krem do stop z 20% mocznikiem. Na Internecie są sprzeczne informacje

Lek. Paweł Szadkowski

Brak jest informacji w ChPL odnośnie stosowania ww. preparatu w ciąży i okresie laktacji. Jednak jest to środek o działaniu miejscowym i nie powinien być wchłaniany oraz wywoływać działań ogólnoustrojowych (w tym na płód - podkreślam, że brak jest jednak dokładnych informacji). Preparat ten może w pewnych okolicznościach zwiększać wchłanianie leków ze skóry (ale nie sądzę żeby miało to dla pani znaczenie). Sugeruję zachować zdrowy rozsądek w stosowaniu.