Czy mogę wymienić tabletki Limetic na Novynette?

Dzień dobry. Czy mogę wymienić tabletki Limetic na Novynette?

Lek. Paweł Szadkowski

Oczywiście, że może Pani zmienić leczenie. Natomiast oba te leki mają inny skład i trochę inne działanie przez to. Limetic bierze Pani bez przerwy, natomiast Novynette z 7 dniową przerwą i zawiera etynyloestradiol. Oczywiście oba leki mają działanie antykoncepcyjne. Najlepiej udać się do ginekologa, który będzie przepisywał nowy lek.