Czy mogę wypić trochę alkoholu przy hydroksyzynie?

Dzień dobry Biorę co nocy równo o północy hydroxyzinum 25 mg. Rozumie, że hydroksyzyne nie powinno się łączyć bezpośrednio z alkoholem. Natomiast jak bardzo niewskazane jest jakbym wypił jedno 5% piwo o godzinie 18? Hydroksyzyna o tej godzinie w organizmie powinna już chyba być niezauważalna, a przez 6 godzin alkohol powinien zejść z organizmu. Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Witam! Trochę dziwne jest to leczenie Hydroksyzyną - 25 mg o północy. Może Panu nie jest potrzebne takie leczenie. Alkoholu z lekami działającymi na Centralny Układ Nerwowy nie powinno się łączyć. Można w danym dniu "alkoholowym" odpuścić sobie Hydroksyzynę. Powodzenia W. Łuczkowski.