Czy mogę wziąć ten lek doraźnie?

dzień dobry czy biorąc lek trittico cr 75 1 tab, na noc, mogę w ciągu dnia wziąć doraźnie lexotan lub tranxene? Od dwóch dni czuję w sobie takie napięcie i niepokój, że objawy psychosomatyczne dość ograniczają funkcjonowanie. A dodam że nie mam teraz jakiś powodów do stresów, a tak się czuję, zestresowany, suchość w gardle i mdłości. Nie pije alkoholu a czuję się jak bym miał najgorszego kaca połączone ze stresem i niepokojem. Psychiatra na to wszystko zapisałam mi trottico 1 TAB na noc, mam też od niego tranxene i lexotan co wcześniej dostałem doraźnie, ale właśnie mam pytanie czy mogę któryś z tych leków doraźnie wziąć jeśli biorę trottico???

Tak, biorąc Trittico 75 mg na noc można doraźnie zażyć Lexotan lub Tranxene. Ja bym radził Tranxene 1x1 caps wieczorem i szybki kontakt z lekarzem psychiatrą. Lexotan i Tranxene należą do leków z grupy benzodiazepin, która to grupa leków ma silny potencjał uzależniający. Częste, albo tym bardziej przewlekłe stosowanie tych leków może działać uzależniająco. Poza tym leki te mają bardzo dużo innych działań niepożądanych typu senność, zaburzenia koncentracji, mogą też przyśpieszać demencję w starczym wieku. Tak więc doraźnie tak, ale koniecznie skontaktować się z psychiatrą, który zadecyduje co dalej.