Czy mogę zajść w ciążę stosując Limetic?

Jak wysokie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę ? Biorę tabletki Limetic od dwóch lat. Codziennie o 18. Tabletkę wzięłam w sobotę w niedzielę o niej zapomniałam co nigdy wcześniej mi się nie zdarzyło. Była to 23 tabletka z 28 tabletek na blistrze. Wzięłam zaległa tabletkę razem z tabletka z poniedziałku

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

z opisu wynika, że spóźniła się Pani z przyjęciem tabletki ponad 12 godzin. Oznacza to, że ochrona antykoncepcyjna została zaburzona i w przypadku stosunku należy stosować dodatkowe zabezpieczenie mechaniczne (np. prezerwatywę) przez co najmniej 7 dni od opóźnienia. Po tym czasie ochrona antykoncepcyjna powinna w pełni powrócić.

Więcej informacji dotyczących działania tabletek antykoncepcyjnych znajdzie Pani w artykule poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.