Czy mogło dojść do zapłodnienia podczas stosowania leku Drovelis?

Witam jestem kobieta i mam 18 lat, aktualnie jestem na 3 opakowaniu tabletek antykoncepcyjnych Drovelis, zażywam je codziennie o tej samej porze, żadnej nie pominęłam, nie zażywałam żadnych antybiotyków które mogły by oslabiac ich działanie ani nie wystąpiły u mnie wymioty lub biegunka, ostatnio uprawiałam seks z chłopakiem po raz pierwszy i używaliśmy dodatkowo prezerwatywy jednak w trakcie zmiany pozycji (po dosłownie paru minutach stosunku) i wyjmowania penisa prezerwatywa zsunęła się i jej połowa została we mnie w środku a reszta wystawala na zewnatrz (ja byłam na partnerze wiec w pozycji siedzącej), ja tego nie widziałam ale chłopak twiedzi ze penis podczas kiedy wydostał się z prezerwatywy mnie nie dotknął tylko opadł, podczas tego stosunku nie doszło do wytrysku, czy powinnam się w takim wypadku martwić? kosztuje mnie to wiele stresu
KOBIETA, 19 LAT około miesiąca temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

uważamy, że nie ma powodów do obaw. Biorąc pod uwagę, że regularnie stosowała Pani tabletki antykoncepcyjne Drovelis i nie wystąpiły żadne sytuacje, które mogłyby osłabić ich skuteczność, prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest bardzo niskie.

Ponadto wspomina Pani o zastosowaniu prezerwatywy, która stanowiła dodatkowe zabezpieczenie. Nawet jeśli część prezerwatywy pozostała wewnątrz, jeśli była nałożona poprawnie i nie doszło do wytrysku, ryzyko zajścia w ciążę jest minimalne. W związku z tym proszę się nie stresować. Ten incydent nie powinien doprowadzić do ciąży.

Podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-jest-ryzyko-ciazy-skoro-biore-tabletki-antykoncepcyjne,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zsuniecie-prezerwatywy-a-koniecznosc-antykoncepcji-awaryjnej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-ciazy-przy-zsunietej-prezerwatywie-i-tabletkach.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.