Czy tabletki Drovelis ochronią mnie przed ciążą?

Witam jestem kobietą i mam 18 lat nie tak dawno zaczęłam zażywać antykoncepcję hormonalna (tabletki Drovelis) aktualnie zażywam 3 opakowanie. Czy jeśli zażywam te tabletki, przy stosunku używamy z chłopakiem prezerwatywy i wytrysk nie następuje w pochwie to czy jest jakaś szansa na ciąże? Proszę o odpowiedz bardzo mnie ten temat zastanawia i stresuje.
KOBIETA, 19 LAT 2 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

doustna antykoncepcja hormonalna wyróżnia się wysoką skutecznością, więc z reguły nie ma potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia w postaci prezerwatywy – wyjątkiem są sytuacje, które mogą spowodować obniżenie skuteczności, takie jak antybiotykoterapia bądź opóźnienie w przyjęciu danej pigułki.

W związku z tym, jeśli stosuje Pani tabletki antykoncepcyjne prawidłowo, dodatkowo partner zabezpiecza się prezerwatywą, a wytrysk nie następuje wewnątrz pochwy, to prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest znikome, bliskie zeru.

Odpowiedzi specjalistów na podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/tabletki-antykoncepcyjne-a-prezerwatywa,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/tabletki-antykoncepcyjne-i-prezerwatywa-a-mozliwosc-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/prezerwatywa-i-tabletki-antykoncepcyjne-a-ryzyko-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.