Czy moja mama umrze, czy ma jeszcze szanse pożyć?

Witam. Moja mama ponad rok temu miala wyciety pecherzyk zolciowy z powodu kamieni. Niestety przy okazjii wykryto w wycietym woreczku raka. Byla reoperowana ,gdzie lekarze zostawili jej w brzuchu jakas zylke ktora spowodowala ropien. Mama meczyla sie z tym ponad pol roku. Teraz dostala zoltaczki mechanicznej z powodu nacieku glownych drog zolciowych. Wlozyli jej tam jakas proteze. Minal juz tydzien od zabiegu,a mama nadal zle sie czuje.ma zaparcia i wymiotuje jak zje . Czy moja mama umrze,czy ma jeszcze szanse pozyc?

Lek. Katarzyna Szymczak

Jest to nowotwor z grupy źle rokujących, tym bardziej wykryty w późnym stadium z naciekiem na drogi żółciowe. Jednoznacznie nie da się określić jak długo będzie jeszcze żyć. Jeśli nie ma poprawy po protezowaniu wskazana kontrola umiejscowienia protezy.