Czy moje pulsy są prawidłowe?

Witam choruje na nerwica lekowa i teraz hipochondrię mierze uporczywie ciśnienie które się wacha 115-125na 70/81 puls 67-80 kiedy łowieniem wykonać następny pomiar również z cukrem szaleje mam naczczo 84-90 Nie mogę przestać o tym myśleć w nocy jak śpię puls 50
MĘŻCZYZNA, 30 LAT 5 miesięcy temu

Dzień dobry, nie ma czegoś takiego jak nerwica lękowa (to masło maślane). Nerwica to dawna nazwa zaburzeń lękowych. Różne zaburzenia psychiczne, a szczególnie objawy lękowe powodują występowanie objawów somatycznych.- trudności z oddychaniem, dolegliwości żołądkowe, bóle, zaburzenia snu, drżenia mięśni, wzrost ciśnienia i tętna i inne. Jest to związane z pobudzeniem układu współczulnego w mózgu. Tętno powyżej 80 jest naturalną reakcją u osoby odczuwające silne emocje lęku. Wartości Pani HR (tętna) i ciśnienia (RR) oraz glikemii są jak najbardziej w normie.

Warto rozpocząć jednak odpowiednie leczenie.

Podkreślam jednak, że podstawowym leczeniem zaburzeń lękowych jest psychoterapia. Czasami stosuje się psychofarmakoterapię (leki) w sytuacji występowania objawów utrudniających codzienne funkcjonowanie.