Jak poradzić sobie z takimi objawami nerwicy lękowej?

Dzień dobry! Mam zaburzenia lękowe z atakami paniki i lęk zjadła mnie do tego stopnia, że nie jestem w stanie nic przedstawić na studiach. Czy przed zażycie atarax przed wystąpieniem powinien pomóc? Uprzedzam, że czekam na wizytę u psychiatry i regularnie chodzę na terapię
KOBIETA, 23 LAT 5 miesięcy temu

Dzień dobry, nie ma czegoś takiego jak nerwica lękowa (to masło maślane). Nerwica to dawna nazwa zaburzeń lękowych. Różne zaburzenia psychiczne, a szczególnie objawy lękowe powodują występowanie objawów somatycznych.- trudności z oddychaniem, dolegliwości żołądkowe, bóle, zaburzenia snu, drżenia mięśni, wzrost ciśnienia i tętna i inne. Jest to związane z pobudzeniem układu współczulnego w mózgu. Warto rozpocząć odpowiednie leczenie. Podkreślam jednak, że podstawowym leczeniem zaburzeń lękowych jest psychoterapia. Czasami stosuje się psychofarmakoterapię (leki) w sytuacji występowania objawów utrudniających codzienne funkcjonowanie.