Czy moje wyniki mogą wskazywać na Hashimoto?

Dzień dobry, Moje wyniki badań TSH, FTP i FT4 są w normie, jednakże ATPO jest podwyższone o 20 jednostek a anty TG wynosi 320. Czy to może być Hashimoto? Czytałam że ATPO to markery nowotworowe, czy może być to coś groźnego? Jakie dodatkowe badania należy wykonać?

Lek. Paweł Szadkowski

Powyższe wyniki nie świadczą o chorobie autoimmunologicznej tarczycy (ponieważ wyniki hormonów tarczycy są w normie), a tym bardziej o chorobie nowotworowej. Jeśli w pani rodzinie występują choroby tarczycy to warto monitorować TSH i fT4 okresowo (w przypadku chorób nowotworowych - USG tarczycy).