Czy może to świadczyć o jakiejś chorobie, np. o raku szpiku kości?

Witam. Miałam robione badania w środę 18.04.2018 leukocytow miałam 1.9. Natomiast w piątek 20.04.2018 powtórzyła badania i leukocyty podniosły mi się do 2.2. Czy może to świadczyć o jakiejś chorobie np. Szpiku kości. Dodam że bolą mnie kości u nóg i rak.jestem zmęczona i nie mam na noc siły.

Lek. Paweł Szadkowski

Nie podała Pani reszty wyników, więc najprawdopodobniej są w normie. Zazwyczaj choroba szpiku dotyka wszystkie linie komórkowe, nie tylko leukocytarną. Nie podała też Pani których leukocytów jest najmniej: limfocytów, czy neutrocytów - a to również jest istotne. Przyczyn leukopenii jest bardzo wiele: infekcje wirusowe, wrodzone zaburzenia czynności szpiku kostnego, choroby nowotworowe szpiku kostnego, choroby autoimmunologiczne, pasożytnicze, ciężkie i długotrwałe zakażenia,
niektóre leki, nadczynność tarczycy, hipersplenizm, niedobory witamin. Z wynikiem najlepiej udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który będzie mógł ocenić całą morfologię, w razie konieczności zlecić kolejne badania.