Czy możliwe jest wydalenie samego zarodka?

Witam. Chciałam zadać być może głupie pytanie, jednak jestem strasznie przewrazliwiona. Czy jest możliwe wydalenie samego zarodka w 6tc bez ani jednej kropli krwi czy bólów brzucha? Wczoraj podczas kąpieli i podmywania stref intymnych zauważyłam coś przezroczystego, jakby osuszonego, przypominającego mała krewetke. Niestety wpadło do odpływu nim się lepiej przypatrzylam. Być może to jakiś paproch, ale Zaczelam swirowac że to zarodek, choć nie miałam i nie mam żadnych krwawien ani boli. Na usg idę w pon i się martwię że nagle się okaże że zarodka nie ma.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

przede wszystkim proszę zachować spokój. Choć poronienie zazwyczaj kojarzone jest z dużą ilością krwi, to zdarza się, że dochodzi do niego bez udziału krwi. W takich przypadkach jednak kobieta odczuwa niepokojące dolegliwości, takie jak skurcze brzucha, bóle podbrzusza, podwyższoną temperaturę czy też dużą ilość wydzieliny z pochwy. Dodatkowo często towarzyszy temu szybki zanik objawów ciążowych.

Mało prawdopodobne więc, aby wydaliła Pani zarodek bez odczuwania żadnych dolegliwości. Proszę się nie martwić. Najprawdopodobniej wszystko jest w porządku, co potwierdzi Pani lekarz podczas kolejnego badania USG.

Pomocne mogą okazać się odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/poronienie-a-brak-krwawienia, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/poronienie-i-brak-krwawienia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.