Czy możliwe jest zakażenie bakteryjne u ciężarnej?

Witam jestem w drugmi miesiącu ciąży . mam pytanie odnośnie tego czy jesli mam częsty kontakt z osobą w stanie ciezkim i ta osoba posiada martwice stopy . czy grozi co mojemu dziecku albo mi ? Ponieważ słyszałam ze taki stan ma za sobą bakterie które mogą zaszkodzić dziecku .

Lek. Wojciech Zygmunt

Złapanie każdej infekcji w ciąży może być groźne zarówno dla matki jak i dla dziecka. Polecam unikanie kontaktu, chyba, że jest to niemożliwe, wówczas zachować szczególne środki ostrożności, przede wszystkim dokładne mycie rąk. Infekcja rany nie jest szczególnym zagrożeniem, gdyż nie rozprzestrzenia się tak jak np. infekcja dróg oddechowych, czy przewodu pokarmowego, jednak ważne by zachować odpowiednią ostrożność. Pozdrawiam i życzę zdrowia.