Czy możliwe że pojawiają się kolejne żylaki?

Witam serdecznie 2 stycznia b.r miała operację żylaków na prawej nodze usunięto mi główną żyłę od pachwiny i boczną i od dwóch tygodni mimo noszenia pończochy uciskowej bardzo boli mnie pod kolanem i nie można nawet dotknąć taki ból uważam na siebie nie dźwigam nogę wyżej układam podczas leżenia prostuję ja też często w pracy wstaje często od biurka proszę powiedzieć czym może być spowodowany ten ból który nasila się z dnia na dzień możliwe że wychodzą następne żylaki pod kolanem????

Dzień dobry.
Trudno jest na podstawie opisanych objawów jednoznacznie określić jaka jest ich przyczyna. W pierwszym przypadku należy wykluczyć najgroźniejszą chorobę, która może mieć miejsce, czyli zakrzepicę żył głębokich. W tym celu konieczne jest jak najszybsze zgłoszenie się do lekarza, który wykona badanie USG Doppler układu żylnego. Do tego czasu należy codziennie stosować pończochy uciskowe II stopnia ucisku. Dolegliwości mogą wynikać również z mniej niebezpiecznych chorób takich jak: zapalenie zakrzepowe żył powierzchownych, krwiak, torbiel, choroby układu mięśniowo-szkieletowego i wiele innych.
Z wyrazami szacunku, lek. Maciej Antkiewicz Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Oddział w Warszawie Al. Jerozolimskie 56C I tel. +48 22 26 60 876 I mail: warszawa@arsestetica.pl Oddział we Wrocławiu ul. Powstańców Śląskich 56a/2 I tel. +48 71 70 70 993 I mail: wroclaw@arsestetica.pl