Czy możliwe, że tampon się zaklinował?

Witam. Wieczorem przed snem zaaplikowalam tampona, rano poszłam do toalety a po oddaniu moczu chciałam wymienić tampon jednak już go tam nie było. Czy to możliwe że nie mogę wyczuć go palcami i ogóle nie czuje go w środku bo na pewno był by mocno napęczniały, czy on mógł wejść gdzieś tak głęboko. Na drugi dzień bez żadnego oporu włożyłam nowego tampona. Proszę o poradę czy tamten stary tampon może tam tkwić

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

bardzo mało prawdopodobne jest, że tampon wraz ze sznureczkiem powędrowałby w głąb narządów rodnych i tam utknął, a dodatkowo nie był w ogóle wyczuwalny. Najprawdopodobniej mógł on Pani wypaść podczas oddawania moczu, w związku z silnym napięciem mięśni, czego Pani nawet nie zauważyła. Dodatkowo włożenie nowego tamponu byłoby raczej bardzo trudne, jeśli poprzedni tkwiłby gdzieś w pochwie, dlatego jeśli nie będzie działo się nic niepokojącego, może Pani rozwiać swoje obawy, w przeciwnym wypadku wskazana jest jak najszybsza wizyta u ginekologa.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/co-kryje-sie-w-tamponach-ekspertka-ostrzega

https://portal.abczdrowie.pl/myslala-ze-to-borelioza-ginekolozka-odkryla-szokujaca-prawde

https://portal.abczdrowie.pl/mysleli-ze-to-borelioza-szokujace-co-odkryl-ginekolog-w-jej-ciele

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.