Czy możliwe, że zaszłam w ciążę po pettingu?

Witam. Na początku lipca uprawiałam petting ze swoim chłopakiem, odbywało się to w dni płodne. Nie wprowadził on członka do pochwy, nie miał wytrysku, ale obawiam się, że istnieje możliwość przeniesienia tzw. wydzieliny przed stosunkiem w bliskim kontakcie fizycznym (ocieranie się, pieszczoty itp.). Tydzień po owym fakcie wykonałam test ciążowy, wyszedł negatywnie, w tym samym dniu dostałam miesiączkę, była ona normalna i regularna, jak zresztą kolejne, aż do teraz tj. 13.09.09 r. Objawów ciążowych jak dotąd nie zauważyłam (nie odczuwam bolesności piersi, nie mam potrzeby częściej udawać się do toalety, nie mam objawów zmęczenia, omdlenia, nie zdarzyły mi się też wymioty). Wydaje mi się jednak, że od tamtej pory (być może to moja subiektywna imaginacja przytyłam około 1,5 kg, nie pokoi mnie jednak częste odbijanie tzw. pustym powietrzem - czy to objaw ciąży,czy być może refluks? Czy to możliwe bym była w ciąży? Bardzo proszę o szczerą, kompetentną wypowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Z pewnością nie zaszła Pani w ciążę. Puste odbijania rzeczywiście mogą być objawem choroby refluksowej przełyku, ale jej przyczyną może być nie tylko ciąża! Oczywiście dla pewności, dla uspokojenia samej siebie, może sobie Pani zrobić kolejny test ciążowy.

Pozdrawiam serdecznie!