Czy możliwe, że źrenice są wąskie na skutek stresu?

Czy pomniejszone źrenice, mogą być wynikiem dość dużych przeżyć emocjonalnych psychicznych związanych z odejściem z wojska z powodów zaburzeń lękowych przed różnymi chorobami oraz śmiercią?
MĘŻCZYZNA, 22 LAT 10 miesięcy temu

Dzień dobry.

W sytuacji stresu pobudzony jest współczulny układ nerwowy. Jak sama nazwa wskazuje "współczuje" nam w sytuacjach trudnych i wtedy źrenice są zawężone po to, żeby jak najmniej bodźców dostawało się do mózgu, a my żebyśmy mogli być skoncentrowani na "zagrożeniu".

Jest to naturalna reakcja.