Czy możliwy jest brak menopauzy u 55-latki?

Znajoma mojej siostry ma 55 lat. Tuż po jej 50-tych urodzinach zaczęły ją dopadać typowe w tym wieku uderzenia gorąca. Minęło 5 lat, a kobieta ta twierdzi że nadal regularnie miesiączkuje. Czy jest to w ogóle możliwe po tak długim czasie od pierwszych objawów przekwitania czy osoba ta nie mówi prawdy? Jeżeli ma to jakieś znaczenie: urodziła 3 dzieci w wyniku 3 ciąż (pierwsza w wieku 23 lat - syn, druga 25 - córka, trzecia 32 - syn), a w wieku 52 lat przeszła operację usunięcia polipów na drogach rodnych (chyba macicy). Dziękuję za wyrażone opinie.

Lek. Michał Lenard

Wiek w którym pojawia się menopauza jest osobniczo zmienny. U jednych kobiet może pojawić się późno, u innych bardzo wcześnie. W opisywanym przez Panią przypadku jest możliwe, aby kobieta miesiączkowała w wieku 55 lat. Czy mówi ona prawdę - tego nie wiem. Pozdrawiam!