Czy można łączyć Oroes 10 mg z Ketanolem?

Witam. Mam pytanie odnośnie tego czy podczas stosowania leku antydepresyjnego, w moim przypadku Oroes 10 mg można podczas miesiączki doraźnie wziąć tabletkę ketonalu 100 mg. Bóle mam bardzo silne i tylko to mnie ratuje. Dzisiaj wzięłam i nie odczuwam żadnych skutków połączenia tych dwóch leków. Ale jak to jest w teorii? Czy lek przeciwbólowy osłabia działanie antydepresantu?

Witam,

podczas zażywania Oroes (escitalopram) można doraźnie stosować ketonal- nie ma wpływu na osłabienie efektu przeciwdepresyjnego. Częstsze stosowanie ketonalu przy escitalopramie może jedynie wpłynąć na wydłużenie czasu krzepnięcia krwi i zwiększać ryzyko krwawień- interakcja jest nieistotna przy zażywaniu ketonalu jedynie doraźnie.

Dzień Dobry Pani,

Zapraszam Panią do upewnienia się i skonsultowania Pani wątpliwości z lekarzem Panią prowadzącym, gdyż efekt działania leków jest zależny od osobniczej wrażliwości oraz od interakcji między nimi.

Z mojej strony zachęcam Panią mocno do podjęcia terapii.

Życzę Pani tylko dobrego samopoczucia,
Irena Mielnik-Madej