Czy można mieć jednocześnie astygmatyzm i krótkowzroczność?

Od jakiegos czasu mam problemy z dłuzszym czytaniem, literki tak jakby "plączą się" co mi to utrudnia. Mam również problemy w odczytywaniem drobniejszego tekstu z tablicy multimedialnej w szkole ( innym to nie sprawia problemu). W internecie robilam sobie test na astygmatyzm i linia "pionowa wydaje mi się ciemniiejsza i grubsza, a pozostałe jasniejsze" Czy mozna mieć jednoczesnie astygmatyzm i krotkowzroczność ?

Witam.
Tak , oczywiście może się zdarzyć , że jednocześnie mamy tzw. wadę złożoną czyli krótkowzroczność i astygmatyzm.
Pozdrawiam