Czy można miesiączkować przy zabiegu usuwania migdałków?

witam 27 listopada tego roku mam mieć zabieg wycinania migdałków podniebiennych leczobawiam się że będę mieć miesiączkę a w szpitalu powiedzianomi że jeśli tak się stanie to zabieg zostanie przesunięty lecz nie poinformowali mnie dlaczego a mnie akurat ten termin pasuje bo mąż będzie miał urlopi zjedzie do Polski i zaopiekuje się córeczką proszę o odpowiedź czy można mieć okres przy wycinaniu migdałków pod pełną narkozą pozdrawiam Magdalena

Okres krwawienia miesiączkowego jest przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegów chirurgicznych. W tym okresie z uwagi na utratę krwi dochodzi do zaburzeń krzepnięcia co niesie ryzyko krwotoków śródoperacyjnych.