Czy można oddać krew po anoreksji?

Witam, chcę się dowiedzieć, czy po przebytej anoreksji mogę oddać krew? Moja waga jest jak najbardziej w normie 56 kg przy wroście 162 cm. Zarówno fizycznie jak i psychicznie czuję się dobrze. Przyjmuje tabletki hormonalne na wyregulowanie miesiączki, ale biorąc je mogę oddać krew. Zastanawiam się tylko czy to nie będzie zbyt duze obciążenie dla organizmu. Bardzo chciałabym oddac krew. Z góry dziękuję za poradę.

Proszę z tym poczekać, aż organizm całkowicie wróci do poprzedniej kondycji. Może Pani oddawać krew całe życie, a nie chodzi przecież o to, żeby sobie zaszkodzić, ale by pomóc innym.

Jeśli chciałaby Pani zrobić coś dobrego dla kogoś to są różne formy pomagania. Jedną z nich jest oddawanie krwi. Jednak biorąc pod uwagę przebytą anoreksję można sądzić że pani nieświadome motywy dla których chce pani oddać krew nie są dla Pani zdrowia zbyt korzystne. W Pani sytuacji korzystniejsza może być jakaś inna forma zatroszczenia się o potrzeby innych ludzi. W każdym razie warto aby próbowała Pani "badać" swoje motywacje dla których chce pani to zrobić.