Czy można odstawić tabletki antykoncepcyjne?

Chciałam się dowiedzieć, czy można w połowie opakowania przestać brać tabletki. Zażyłam dokładnie 11. Właściwie to w zeszłym miesiącu wzięłam całe opakowanie i nie zrobiłam przerwy 7-dniowej, bo nie chciałam mieć na wyjazd wakacyjny okresu. Teraz się okazało, że zmienił się termin wyjazdu i będę miała właśnie wtedy miesiączkę. I teraz nie wiem - czy mogę przerwać branie tabletek na tydzień i po 7 dniach zacząć nowe opakowanie?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Może Pani. Alternatywą jest niezrobienie przerwy po raz kolejny (takie postępowanie jest dopuszczalne do 3 opakowań pod rząd).