Czy można po udarze wrócić do normalnego życia?

Witam. Moja ciocia (80 lat) dostała udaru. Pierwsze objawy (mdłości) pojawiły się wczesną nocą, ok 7 rano dopiero karetka zabrała ją do szpitala (już z paraliżem prawostronnym, nie mówiła). Nie chodzi, nie mówi, reaguje intensywnie na bodźce, otwiera oczy gdy nie spi, jednak nie ma możliwości kontaktowania się z nią. Tak od 72 godzin, stan bez zmian ani lepiej ani gorzej. Udar rozległy. Proszę o informację czy ma szansę na powrót do normalnego życia tak by samodzielnie chodziła i mówiła oraz była sprawna intelektualnie jeśli jej stan nie pogorszy się.

Witam! Udar mózgu zawsze wiąże się z większym lub mniejszym uszkodzeniem tkanki mózgowej, która prawie nie regeneruje. Jednak zawsze trzeba mieć nadzieję, jeżeli będzie dobra rehabilitacja, to szanse są lecz niewygórowane. Życie lubi płatać niespodzianki. Powodzenia W. Łuczkowski.