Czy można przekroczyć dopuszczalną dawkę leku Ibuprofen?

Witam, Lekarz POZ zapisał mi ibuprofen z zaleceniem dawkowania 3 x 2 tabletki 200mg. Jednakże, nie wystarcza taka ilość dawek i aby skutecznie ograniczyć ból musiałbym przyjmować jedną dawkę więcej. Dlatego też bardzo zależy mi na informacji, czy mogę przekroczyć maksymalna zalecana dawkę 1200 mg i zwiększyć ją do 1600 mg. Z góry bardzo dziękuję za pomoc, Radosław Materka

Lek. Katarzyna Szymczak

Można zwiększyć dawkę lub na bóle przebijajace stosować inny lek np paracetamol.
Pozdrawiam