Stosowanie dużej ilości leków przeciwbólowych i atak padaczkowy po wyrwaniu zęba

Dzień dobry. Bardzo proszę o informację w następującej kwestii: czy zażywanie dużej ilości leków przeciwbólowych (Ibuprofen 1200-1800 mg na dobę) po wyrwaniu zęba mogło wywołać napad padaczkowy u epileptyka, który od 4 lat nie ma już napadów ale wciąż przyjmuje Depakine Chrono (1500mg na dobę ). Czy te substancje można przyjmować jednocześnie? I dodatkowo czy Paracetamol jest bezpieczny dla takiej osoby?

Witam. Tak duża dawka leków zapalnych mogła wejść w reakcję z lekami przeciwpadaczkowymi i wywołać napad. Do jego wystąpienia mogl przyczynić się również sam stan zapalny. Paracetamol może nasilać hepatotoksycznosc dzialanie depakiny nie powinien jednak p przyczynić się do występowania napadów.

Generalnie nie zaleca się przyjmowanie Ibuprofenu w dawce przekraczającej 1200 mg na dobę. Zbyt duża ilość każdego leku może się przyczynić do problemów zdrowotnych i wywołać atak padaczkowy u osoby chorej (epileptyka).