Czy można przyjmować Canesten podczas infekcji po porodzie?

Dzień dobry! Mam 27 lat i jestem 6 tygodni po naturalnym porodzie, dotej pory miałam żółte uplawy, tydzień temu współżyłam z mężem pierwszy raz po porodzie.od dwóch dni mam bardzo czerwone, napuchniete i swedzace wargi sromowe oraz lekkie różowe uplawy.czy mogę stosować tabletki dopochwowe typu canesten?czy te różowe uplawy to normalne przy takich typu infekcjach?

Lek. Katarzyna Szymczak

Może pani stosować, jednak w razie braku poprawy sugeruję wizytę u ginekologa. Różowe upławy mogly się także pojawić po stosunku że względu na jakieś uraz mechaniczny po dłuższej przerwie od współżycia.
Pozdrawiam