Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 2 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy można stosować jednocześnie witamine D3+K2 i witaminę C?

Witam, Czy moja 75-letnia mama może przyjmować wit.D3+K2 przyjmując równocześnie ok. 800 mg wit C dziennie? Jeśli tak, to w jakich dawkach? Mama jest 6 tygodni po złamaniu ręki . Po zdjęciu gipsu okazało się, że kości źle się zrastają, są odwapnione, ręka bardzo boli. Mama choruje na Hashimoto i osteoporozę. Czy zabiegi laserowe, które jej zapisano można stosować w tej chorobie tarczycy? Jak można jeszcze wspomóc proces gojenia?
KOBIETA, 75 LAT 10 miesięcy temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Konieczne są systematyczne ćwiczenia (5x dziennie) stawów przed i za złamaniem (powinny być wykonywane przez cały okres unieruchomienia), oraz obu ramion we wszystkich zakresach. Tempo wolne do średniego. Następnie przynajmniej 2x dziennie delikatny masaż okolicy złamania i bardzo delikatne ćwiczenia samowspomagane obszaru złamania. Wskazane pole magnetyczne i laser punktowo na obszar po złamaniu. Nie wolno stosować hydroterapii i ostrożnie z grzaniem, raczej schładzać przed ćwiczeniami.
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety