Czy można stosować leki na wzmocnienie żył u osoby z żylakami odbytu?

Witam ! Mam 24 lata i mianowicie miałem zrobioną kolonoskopie ( wyszły żylaki odbytu ) gdy przeważnie nadużyje alkoholu to mam krew z odbytu około 10dni i przechodzi ,byłem z tym u proktologa powiedział że to normalna reakcja alkoholu na żylaki. Przejdźmy do pytania we wrześniu mam wesele i chciałbym się napić jak to na weselu , czy są jakieś tabletki na wzmocnienie żył które mogę brać z alkoholem , nie chce aby to krwawienie się pojawiło. Czy najlepiej odpuścić picie alkoholu ? Pozdrawiam

Niestety tabletki, mimo wielu reklam, nie wpływają na krwawienie z hemoroidów. Doradzałbym raczej wykonanie zabiegu niechirurgicznego, alby to krwawienie się nie powtarzało. Najczęstszy zabieg to założenie podwiązek gumowych lub koagulacja laserem podczerwonym. Więcej informacji znajdzie Pan na naszej stronie www.melitamedical.pl