Czy można stosować napar z morwy białej?

Witam. Mam cukrzycę i nadwagę zażywam leki od lekarza rano o godz 8 i 21 Czy mogę wspomagać się sokiem z liści morwy bialej w ciągu dnia np podczas posiłku? Czy muszę za każdym razem mierzyć poziom cukru chcąc przyjąć sok z morwy? Stosować go przed posiłkiem czy w trakcie. Obawiam się że stosując przed mając np niski już poziom on spadnie za dużo więc może bezpieczniej w trakcie posiłku.? Czy zastosować podane dawki na opakowaniu a może mniejsze lub herbatę dla bezpieczeństwa?

Brak informacji o typu cukrzycy? Jakie leki Pan przyjmuje od lekarza prowadzacego ?

Morwy białej nie powinno się absolutnie zazywać w połączeniu z lekami na cukrzycę jeśli nie skonsultowaliśmy z lekarzem. Oczywiście, tak jak wszystkie substancje, nawet te naturalne, liść morwy białej może wywołać u niektórych osób efekt alergiczny.

Pozdrawiam