Czy można wydłużyć liczbę dni stosowania krążka NuvaRing i skrócić przerwę?

Używam krążków Nouvaring. Od swojego gin. dowiedziałam się, że działają one do 28 dni. Wg instrukcji na opakowaniu należy używać go 21 dni i 7 dni przerwy. Czy można wydłużyć liczbę dni stosowania krążka i skrócić przerwę czy są to sztywne zalecenia których zmieniać nie można żeby skuteczność była optymalna. Chodzi mi o 25 dni krążka i 5 dni przerwy na krwawienie. Czy to będzie bezpieczne?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Niestety. Należy się sztywno trzymać zaleceń producenta. W przeciwnym razie ochrona antykoncepcyjna nie jest zagwarantowana.