Czy wydłużenie przerwy o jeden dzień będzie zmniejszało skuteczność antykoncepcji?

Dzień dobry, dziś mam ostatni dzień siedmiodniowej przerwy między opakowaniami. W poprzednim tygodniu, przez problemy z ubezpieczeniem, nie dostałam się do lekarza i w związku z tym nie zdobyłam recepty. Czy wydłużenie przerwy o jeden dzień do środy kiedy uzyskam ubezpieczenie będzie zmniejszało skuteczność antykoncepcji?

Witam,
nie należy wydłużać przerw podczas brania antykoncepcji.
Przerwę pomiędzy opakowaniami tabletek antykoncepcyjnych można natomiast skrócić i nie powinno wiązać się to ze zmniejszeniem skuteczności antykoncepcji czy skutkami zdrowotnymi. Skrócenie przerwy jest dopuszczalne, aczkolwiek w miarę możliwości proponuję w przyszłości zachowywać regularność i stałą długość przerwy.

pozdrawiam!