Wyjęcie krążka NuvaRing za wcześnie

Co się stanie jeśli wyjęłam krążek nuva ring o tydzień za wcześnie? Okres przebiegł zwyczajnie, tak jak zawsze, a po tygodniu od wyjęcia znowu założyłam krążek. Czy skrócenie poprzedniego okresu stosowania leku ma wpływ na kolejne? Jak w takim wypadku wygląda skuteczność NR?

Szanowna Pani

Jeżeli krążek był stosowany przez dwa tygodnie przed wyjęciem to nie powinno mieć to wpływu na jego skuteczność pod warunkiem że nowy krążek został użyty nie dłużej niż po siedemu dniach przerwy.

Pozdrawiam

Tomasz Wójcik