Dlaczego tak długo nie dostaję okresu?

Stosuję jako antykoncepcję krążek Nuva Ring. W zeszłym miesiącu wyjęłam go przez pomyłkę po 4 tygodniach, zamiast po 3, ale od razu założyłam nowy. Tzn po 7 dniowej przerwie założyłam nowy. Od dwóch tygodni nie dostaje okresu pomimo wszelkich dolegliwości tj. Obrzęku piersi, bólów podbrzusza typowych które towarzyszą mi co miesiąc. Jedyny stosunek jaki odbywałam to przerywany.

Stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcji. Jeśli wyjęła Pani krążek po 4 tygodniach używania ( a krążek prawidłowo stosowany powinien być w pochwie 21 dni), a zaraz potem zrobiła jeszcze 7 dni przerwy, to nie jest Pani chroniona w tym cyklu. Gdy przegapi się moment wyjęcia krążka po 21 dniach, ale nie minie więcej nic 28 dni, należy go wyjąc i niezwłocznie włożyć nowy, nie robiąc przerwy między nimi. Test ciążowy jest wiarygodny najwcześniej 14 dni po stosunku.