Czy powinnam wyjąć środek antykoncepcyjny po trzech tygodniach?

Czy mam wyjąć nuvaring po trzech tygodniach mimo tego, ze nie chce okresu? Stosuje antykoncepcję w postaci ring. Interesuje mnie na jakiej zasadzie jest przedłużenie tego cyklu. Powinnam wyjąc po trzech tygodniach i po tygodniu założyć nowy. A jeśli chce założyć nowy to czy powinnam trzymać ten ring przez cztery tygodnie i wtedy wymienić czy po trzech tygodniach wyjąc i od razu założyć nowy.
KOBIETA, 26 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Istnieje możliwość wydłużenia cyklu miesiączkowego podczas stosowania antykoncepcji Nuvaring. W takiej sytuacji należy wyjąć krążek po trzech tygodniach i bez robienia przerwy założyć nowy system. Wówczas krwawienie z odstawienia nie pojawi się aż do momentu wyjęcia drugiego krążka antykoncepcyjnego.

Jeśli założy Pani nowy krążek po tygodniu, to w tej tygodniowej przerwie pojawi się krwawienie.

W naszym projekcie pojawiały się podobne pytania. Umieszczamy je poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-miedzy-krazkami-nuvaring,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/chec-przesuniecia-miesiaczki-przy-nuvaring,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-wydluzyc-liczbe-dni-stosowania-krazka-nuvaring-i-skrocic-przerwe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.