Czy są dni, kiedy zajście w ciążę jest bardziej prawdopodobne przy krążku NuvaRing?

Używam od niedawna krążków NuvaRing. Według zaleceń mojego ginekologa stosuję go 28 dni i wymieniam na nowy, bez żadnych przerw. Czy są dni kiedy zajście w ciążę jest bardziej prawdopodobne, czy jestem zabezpieczona przez całe 28 dni? Czy muszę stosować dodatkowe zabezpieczenie, jeśli tak to w jakich dniach?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Jeżeli pierścień przez cały 28-dniowy okres znajdował się w pochwie to nie jest wymagana dodatkowa metoda antykoncepcji.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Ochrona przed ciążą występuje cały czas. Nie ma konieczności stosowania dodatkowego zabezpieczenia.