Czy można zastosować blokadę przeciwbólową przed operacją usunięcia pęcherzyka żółciowego?

Oczekuje na badania ortopedy i rezonans magnetyczny z powodu bólu podbrzusza i pachwin.Ust wykryto kamień w pecherzyku zolciowym. Zastosowano pantoprazol i leki p. bólowe.Pomogło. Termin operacji 20 marca.Dalej nie mogę jednak chodzić.10 minut i bole w pachwinach.Na to nie pomagają tabletki.Czy jest możliwość zastosowania blokad przeciw.bol.do czasu pełnej diagnostyki abym mogła funkcjonować.Stan ten trwa ponad 4 tygodnie

Witam! No niestety z tą blokadą w takim przypadku nie jest łatwo, możnaby ewentualnie pomyśleć o blokadzie w okolicy stawu barkowego. W dolnej części ciała raczej nie, bo trzebaby zastosować blokadę trzech głównych nerwów unerwiających kończynę dolną, a to nie jest stosowane ambulatoryjnie. Zostają tylko odpowiednio dobrane leki przeciwbólowe i leki rozluźniające, niestety.