Czy na ciągłe zmęczenie i zaburzenia uwagi może wpływać wypadek sprzed lat?

Witam. Zacznę może od początku? Kiedy miałam 10 lat miałam wypadek,spadłam z huśtawki i uderzyłam dość mocno głową. Po jakimś czasie zaczęły się bóle głowy... które utrzymywały się tydzień czasu. Nie raz byłam u lekarzy,ale tłumaczyli,że to stres szkolny. Gdy skończyłam 19 lat miałam zrobione RTG czaszki,więc poszłam z wynikami do lekarza,ale powiedział,że wszystko jest w porządku,więc spytał się,czy brałam tabletki na migrenę? Powiedziałam,że brałam,ale to nic nie pomagał,więc powiedział,że nie wie,co zrobić i gdzie mnie kierować skoro z badaniami jest wszystko w porządku. Więc spisałam różne objawy,które mnie spotykały od czasu wypadku.. A były to: Bóle głowy,które trwały wieczność i dalej trwają.. czasami nawet tabletki mi nie pomagają,a jaki to ból? ciężko powiedzieć... czuję jak wszystko pulsuje.. Bezsenność lub nadmierna senność,ciągłe zmęczenie,czasami wstaje i nie mam na nic siły,zaburzenia uwagi i koncentracji,lękliwość społeczna... kiedy wychodzę z domu i idę do ludzi,po prostu czuję ciągły stres i strach,jakby nie wiadomo co się miało stać... serce szybciej bije,robi mi się słabo,czasami mam chwilę,gdzie jestem szczęśliwa,a po paru minutach wpadam w doła i mam wszystkiego dość...Cholernie boję się ludzi i to utrudnia mi w pójściu do pracy,czy gdziekolwiek... Więc to chyba na razie wszystko,napisałam do was,ponieważ sama nie wiem,co z tym robić i gdzie się kierować.

Dzień Dobry Pani :)

Zasygnalizowane przez Panią symptomy wskazują na zaburzenia nerwicowe, są wskazaniem do osobistej konsultacji specjalistycznej (psychologicznej/psychoterapeutycznej).
Do rozważenia psychoterapia, najlepiej poznawczo-behawioralna.

Widziałabym również celowość kontrolnej konsultacji endokrynologicznej oraz wykonania
kontrolnych/podstawowych badań.

Z życzeniami dla Pani radości,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605