Czy nadciśnienie jest chorobą genetyczną?

Witam. Zwracam się do Państwa z następującym pytaniem : moja Babcia chorowała na nadciśnie tętnicze, ojciec też choruje, czy możliwym jest że ja też mogę? Objawy jakie mam do tej pory : bóle głowy, ciągła senność, rozdrażnienie, zdarza się kłócie w okolicy serca. Jednak kiedy mam mierzone ciśnienie, jest ono w normie. Proszę o szybką odp.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,
nadciśnienie może być spowodowane obciążeniem genetycznym, ale u Pani jest ono w normie. Objawy jakie Pani podaje mogą być spowodowane przemęczeniem, brakiem snu, nadmiarem godzin spędzonych przy komputerze.

Pozdrawiam