Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy nadepnięcie na niego butem wiąże się z ryzykiem zakażenia wirusami krwiopochodnymi?

Wchodząc do przychodni zauważyłam na korytarzu wacik zabrudzony krwią, musiałam przejść tam by dojść do gabinetu lekarza, a następnie ponownie by wyjść z budynku. Czy nadepnięcie na niego butem wiąże się z ryzykiem zakażenia wirusami krwiopochodnymi? Po powrocie do domu i zdjęciu butów umyłam ręce, ale martwię się, że mogłam się czymś zarazić i, że wniosłam jakieś wirusy do domu pod butami. W dodatku mam na palcu otarcie naskórka (ubierając kurtkę po wizycie w przychodni otarłam palec o suwak), a musiałam dotknąć butów by je zdjąć. Czy jest się czym martwić?
KOBIETA, 26 LAT 11 miesięcy temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Lek. Karolina Meszek
60 poziom zaufania

Dzień dobry, bardzo prawdopodobnym jest, że nie doszło do zakażenia, ponieważ nie było bezpośredniego kontaktu z krwią. Jeżeli nadal będzie miała Pani duże wątpliwości proszę wykonać odpowiednie badania, lecz wg mnie nie jest to potrzebne. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy