Czy nadżerka mogła tak szybko się pojawić?

Ginekolog stwierdził u mnie nadzerke ,czy jest możliwe że przy jednorazowym stanie zapalnym ona się zrobiła,wcześniej nie miałam żadnych infekcji
KOBIETA, 39 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Istnieje wiele przyczyn pojawiania się nadżerki szyjki macicy. Mogą to być nieleczone infekcje wirusowe, grzybicze bądź bakteryjne, które doprowadziły do przewlekłych stanów zapalnych. Jeśli stan zapalny, o którym Pani wspomina, trwał przez długi czas, to mógł on doprowadzić do powstania nadżerki.

Nie jest to jednak jedyna możliwość. Nadżerka szyjki macicy może również powstać z powodu zmian hormonalnych, urazów mechanicznych czy poronień. O szczegóły i dalsze postępowanie najlepiej dopytać ginekologa.

Przyczyny nadżerki szyjki macicy opisaliśmy w tekście, który znaleźć można pod poniższym linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/przyczyny-nadzerki-szyjki-macicy-stan-zapalny-zmiany-nowotworowe-hormonalne-urazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.