Czy należy usunąć przedłużane włosy, jeśli mam mieć operację raka piersi?

Witam serdecznie,,,mam trochę banalne pytanie mogłoby się wydawać ale musze wiedzieć na co być przygotowana,,,czeka mnie niebawem operacja ,raka piersi ,,oszczędzająca ,,,jestem bez chemi i najprawdopodobnie nie będę jej brała tylko radioterapie ,,mam przedłużone włosy metoda keratyna czy powinnam je usunąć ?czy raczej nie koliduje to z operacja,,,wiem ze np ,przedłużone paznokcie trzeba usunąć a jak to się ma do włosów,,,będę wdzięczna za odpowiedz pozdrawiam,jolanta

Lek. Paweł Szadkowski

Włosy nie powinny stanowić przeciwwskazania do zabiegu operacyjnego.