Czy niecałkowicie wycięty nowotwór może zamienić się w raka?

Witam, Miałam wycięty guzek. Dostałam takie rozpoznanie: Nerwiakowłókniak. Wycięcie niecałkowite. Makroskopowo guzek szaro-żółty w tkance podskórnej. Czy niecałkowite wycięcie jest błędem lekarskim? Jakie dalsze kroki powinnam zrobić (USG, dodatkowe badania, powtórny zabieg)? Czym to może grozić - czy taki niecałkowicie wycięty nowotwór może zamienić się w raka? Dziękuję za odpowiedź.

W diagnostyce onkologicznej często wykonuje się tzw biopsje nacinające lub wycinające, które wymagają poszerzenia w kolejnym zabiegu. Nie jest błędem wykonanie takiego "częściowego" zabiegu, ale zaniechanie dalszych działań może nim skutkować. Stąd po stwierdzeniu zmian guzowatych w badaniu mikroskopowym - w Pani przypadku - wymaga drugiego zabiegu, polegającego na docięciu blizny do powtórnej oceny mikroskopowej.
Nerwiakowłókniak jest łagodnym nowotworem związanym z tkanką nerwową - może występować z każdym miejscu na ciele człowieka, wyjątkowo rzadko może ulegać zezłośliwieniu, ale częściej może uporczywie nawracać. Dlatego ten drugi zabieg.